شخصیت منفی- دنیای مارول - لوکی

بهترین کاراکتر های منفی دنیای مارول کیستند ؟

دنیای مارول شخصیت های بزرگ زیادی رو در خود پرورش داده است. در کار همه ی قهرمان هایی که وجود دارن و قدرت های فرا طبیعیشون ، ضد قهرمان هایی نیز هستند که در جبهه ی مقابل آن ها قرار دارن. همینطور که ابر قهرمانان مارول بر اساس قدرتمندیشون ، به کوچک و بزرگ تقسیم میشن. ضد قهرمان های اصلی دنیای مارول نیز  قدرت های مختلفی دارن و باعث شده که قوی ترین اون ها رو دسته بندی کنیم. در این مقاله ما ۵ ضد قهرمان بزرگ دنیای مارول رو یه شما معرفی می کنیم. این رنک بندی به انتخاب سایت looper بوده است.

همراه گیمینو باشید :

ابرقهرمان-مارول-ضد قهرمان

۵ . The Vulture در دنیای مارول :

در فیلم اسپایدرمن: بازگشت به خانه شخصیتی به نام Adrian Toomes وجود داره که با لقب The Velture ، یکی از جدیدترین شخصیت های سینمایی مارول هستش. با اینکه این شخصیت تازه به ما معرفی شده ، اما هیچ شکی نیست که یکی از بهتریناست. پس از ساخت دوباره ی مرد عنکبوتی برای سومین بار در دهه ی گذشته ، مارول تصمیم گرفت تا کمی بیشتر در کمیک های اسپایدرمن جستجو کنه تا یک تبهکار خوب برای مقابله با اسپایدرمن پیدا کنه. کسی که تا حالا در سینما نشون داده نشده و با نام Velture در اسپایدرمن : بازگشت به خانه او را دیدیم. با طراحی زیبای Keaton ، این شخصیت خیلی زود به یکی از محبوب ترین شخصییت های مننفی مارول تبدیل شد.

در دنیایی که توسط هیولا ها داره نابود میشه ، vulture خودش و در حد فعالیت های خیابونی نگه داشته اما دقیقا این همون چیزیه که باعث میشه اون کاراش رو به خوبی انجام بده. معلوم میشه که Toomes در قدیم ، پدر پیتر پارکر یا همان اسپایدرمن را کشته است. تیم طراحی نیز ظاهر خیلی قشنگی با ساختن زره و چشمای Vulture به اون دادن.

اسپایدرمن-مرد عنکبوتی-دنیای مارول

 

۴ . هلا در Thor: Ragnarok :

از همون اول که کیت بلانشت رو در نقش هلا در تریلر فیلم تور: راگناروگ دیدیم ، فهمیدیم که اون قراره تاثیر مهمی رو طرفداران دنیای مارول بزاره. ما تا قبل از این ندیده بودیم که تور با همچین شخصیت قدرتمندی رو به رو بشه چون هیچوقت فکر نمی کردیم که همچین قدرت منفی ای مثل هلا ، خدای مرگ اون هم با بازی کیت بلانشت برای نابودی تور وارد میدان بشه. مانند لوکی ، اون یک آزگاردیه که اولش کاراکتر خوبی بوده اما یهو تبدیل به یک جنایتکار میشه.

وقتی لوکی و تور با مرگ اودین رو به رو میشن ، طلسمی شکسته میشه که هلا رو به جایی که قبلا حکومت می کرد میاره : آزگارد. زمانی که اودین میمیره ، هلا در حقیقت خواهر لوکی و تور هستش و زملنی که اودین میمیره ، ظاهر میشه و دلایل خودش رو به خانواده و برادراش برای حقپادشاهی ارائه می کنه. و برای اپبات این حقانیت ، چکش تور رو به آسانی در هم می کوبه.

حقیقت اینه که سال ها پیش هلا فرماندهی نیرو های آزگارد رو بر عهده داشته و باعث صلح در ۹ قلمرو شده. نه تنها او فوق العاده قدرتمند است ، بلکه تور رو متقاعد می کنه که برای انتقام اون رو نجات بده و همینطور قانع می کنه که حاکم بر حق آزگازد هستش. او یکی از بهترین ضد قهرمان های مارول هستش.

تور-هلا. مرد عنکبوتی

۳ . Erik Killmonger در پلنگ سیاه :

به استثنا غول های معمولی نازی ها مانند Red Skull ، فیلم های مارول در گفتن داستان های شخصیت های شروری که بسیار پیچیده هستند بسیار خوب عمل کرده. کاراکتر هایی مانند لوکی ، the Vulture و حتی هلا : خدای مرگ ، دلایل خوبی برای کار هایی که انجام میدن دارن. اما با این حال ، هیچکدوم اون ها حتی نزدیک به Erik Killmonger در این موارد نیستند. اریک یک هیولای بی رقیب در دنیای مارول است.

اون اساسا منشع ابرقهرمانی داره : پدرش جلوی چشماش کشته میشه ، میراث سلطنتیش ازش گرفته میشه و اون از همه ی این اتفاقات برای تقویت قدرت های خودش استفاده می کنه تا بتونه انتقام بزرگی بگیره. این نکته هایی که گفتیم بیشتر به شخصیت بتمن شباهت داره و همین چیز ها باعث شده تا نقطه های خوبی نیز در شخصیت اون پیدا کنیم.

اما کلمع ی اصلی داستان او ، “انتقام” هستش. و انگیزه ی اصلی او حول و حوش همان درد و رنجی که او در سراسر جهان تجربه کرده‌ است، ساخته شده‌. حتی اگر حق داشته باشه ، هدف نهاییش برتری هستش تا رهبری و همین اون رو به دشمن T’Challa تبدیل می کنه.

پلنگ سیاه - تور - مرد آهنی

۲ . لوکی در دنیای مارول :

چه کسی بهتر از لوکی ؟ حتما یه دلیلی داره که مارول تصمیم گرفت تا از لوکی به عنوان تبهکار اصلی در اولین فیلم انتقام جویان استفاده کنه. اون یکی از دقیق ترین ، جذاب ترین و بهترین شخصیت های منفی ای هستش که به سینما وارد شده. دلایل خیلی زیادی هستش که لوکی قدرت خیلی زیادی داره ؛ قبل از اینکه کاراکتر بدی بشه ، لوکی در کنار تور می جنگید بنابراین تجربه ی خیلی زیادی داره همینطور خصوصیت ها و حقه های دیوانه کنندش این شخصیت رو بسیار قدرتمند ساخته. اون به سادگی میتونه خیلی بی رحم باشه همونطور که اون مامور شیلد رو در اونجرز کشت.  تام هیدلستون فوق العاده در این نقش ظاهر شده و قراره به زودی فیلم شخصی او نیز اکران بشه.

لوکی-تانوس-دنیای مارول

۱ . تانوس :

تانوس بزرگترین تبهکار تاریخ دنیای مارول است. درسته که لوکی تهدید بزرگتری در انتقام جویان بود ، اما تانوس کسی بود که پشت او بود. کسی که اومدنش به صحنه ی سینما با ویرانی های زیادی همراه بود. ذنیای مارول با وجود تانوس خیلی زیباتر شد و او از محبوب ترین ضد قهرمانان هستش.

مسئله ی اصلی اینه که اون فقط یک تهدید بزرگ نیست ؛ بلکه ویژگی های زیادی در قالب کاراکتر سینمایی او وجود داره تا اون رو به بزرگترین تبهکار دنیای مارول تبدیل کنه. با همه ی پیچیدگی هایی که تانوس داره ، نشون داده میشه که کیفیت بزرگترین تبهکارای مارول هم در اون وجود داره. اون قهرمان داستان خودشه و تنها کسیه که میتونه دنیا رو  از دست خودش نجات بده و حاضر هر چیزی رو برای رسیدن به هدف خودش نابود کنه. او پس از اینکه به قول خودش وفا کرد ، زندگی آرومی رو شروع کرد و خوشحال از دانشی که بدست آورده و هدفی که به آن رسیده زندگی آرومی رو شروع کرد.

اما فقط یه مشکل وجود داره. راه حل قهرمانانه ی او برای نجات جهان نسل کشی بی سابقه ای است که نصف جنعیت جهان رو نابود می کنه. در کمیک های مارول ، تانوس یک غول دیوانه است اما این دقیقا نقطه ی مقابل شخصیت او در فیلم هاست. اون به کاری که انجام میده کاملا ایمان داره ؛ همین ام هست که اون رو تبدیل به خطرناک ترین ضد قهرمان دنیای مارول می کنه.

تانوس-شخصیت منفی-مارول

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید